Požární hlásič a detektor kouře F4

Autonomní hlásič kouře s fotoelektrickým senzorem, napájením 9 V a zvukovým signálem >85dB. Je určen pro včasnou detekci a signalizaci požáru v budovách a je certifikován podle normy EN14604.

Skladem
Kód: 321
Značka: F4
150 Kč 123,97 Kč bez DPH
Kategorie: HASICÍ PŘÍSTROJE
Záruka: 2 roky

Toto propracované zařízení nevelkých rozměrů Vás varuje vždy, když zachytí dým nebo vzplane požár.

Díky zabudované siréně o hlučnosti 85 dB se nemůže stát, že byste včasně neunikli do bezpečí. Tento produkt je velice žádaný a patří do skupiny vysoce kvalitních optických hlásičů, jež neobsahuje radioaktivní látky, jako tomu je u ionizačních.

Zařízení se nezapojuje do sítě a užívá vlastního napájení a to řádovou 9V baterii, před jejímž vybitím budete upozorněni pípáním v pravidelných intervalech. Přístroj také využívá tzv. tester, tlačítko, jež otestuje po stlačení funkčnost produktu, podobně jako tomu bývá například u jističů do koupelen. Tudíž se nemusíte ničeho obávat. Je ovšem velice důležité si zapamatovat, že hlásiče požárů by měly býti součásti našich obydlí a pracovišť. Jejich cena v porovnání s katastrofou, jež požáry dovedou způsobit na majetku a v horším případě i na životech, je velmi zanedbatelná. Vlastnosti: - ekonomické provedení certifikovaného hlásiče dle EN14604, splňuje požadavky požární ochrany staveb, potřebné ke kolaudaci staveb - certifikát kvality BSI Kitemark No. KM616830 - velmi jednoduchá instalace - podložku přišroubujete dvěma šrouby a vlastní hlásič jednoduše (bajonetové uchycení) upevníte k držáku - mechanická pojistka na hlásiči zabrání nechtěnému upevnění hlásiče bez vložené baterie - napájení běžnou 9V baterií, akustická indikace vybité baterie Vás upozornění na potřebu výměny.

Pokud hledáte hlásič s bezobslužným provozem a chytrou elektronikou, vyberte si X-Sense. Integrované baterie hlásiče mají výdrž 10 let. Už žádná nesnadná výměna drahých alkalických baterií ze žebříku, při které často docházelo k poškození přístroje. Žádné další náklady za baterie, které za 10 let provozu převyšovaly 700 Kč ... to vše je minulostí. S příchodem X-Sense SD13  se zcela mění monitorování prostorů požárním hlásičem ve všech parametrech: včasnost detekce požáru, spolehlivost, výdrž, jednoduchost obsluhy a výše ceny, která již neobsahuje žádné provozní náklady. Integrované baterie hlásiče mají výdrž 10 let. X-Sense SD13 (SD11) má také krásný design s nepřehlédnutelnou světelnou indikací. 

Technický popis

  • Detekce: fotoelektrická, optická detekční komora Instalace: autonomní, bez nutnosti připojení k dalším zařízením
  • Akustický signál: 85dB (3m)
  • Indikace: provozní stav, poplach, vybitá baterie
  • Použití: vnitřní
  • Provozní teplota: 0 až +50 °C
  • Provozní vlhkost: 10%-90% RH
  • Rozměr: 107x35mm
  • Napájení: 1x baterie 9V typ 6F22 (výdrž baterie cca 1 rok), indikace vybité baterie (není součástí balení)
Zpět do obchodu